Yağmur…

Yağmur ne güzel yağıyor,
Öyle kal yanımda…
Yağmurun gelişini çok bekledim biliyorsunuz. Yağmur yağdığında izlemekten çok hoşlanırım. Sigara ve çayım yada kahvem de varsa keyfime diyecek yoktur. O kadar uzun bir bekleme süresinden sonra Beşiktaş’ta öyle bir yağmura yakalandım (!) ki sudan çıkmış gibiydim bir kafeye girdiğimde.
Öncesinde yağmur hafif çiselerken Beşiktaş sahilinde çay içiyorduk iki arkadaşla. Birinin yıldırım korkusu denizin varlığıyla birleşince kalkmamız gerekti ama hepimizin içinden de yağmura yakalanacağız geçti eminim. Oysa ben denizin kıyısında hafif hafif çiseleyen yağmurda sigaramı ve çayımı içerken gayet mutluydum.
Sonuçta ıslandık, ama ıslanmak da en az onu izlemek kadar keyif verdi. Kendimizle dalga geçip eğlenmesini de bilen insanlar olunca bizler, espri üstüne espri patladı. Herkes diğerine bakıp dalga geçerken kimsenin elinde bir ayna yoktu tabiki.
Yağmuur! Nihayet yağdı şükürler olsun!

20 thoughts on “Yağmur…

 1. Bu yağmura herkes düşünmeden, gözünü kırpmadan arkadaş oldu.. Çok özlemiştik sanırım.. Arınmak mı istiyoruz? Unutmak mı? …

 2. ben yağmurla birlikte huzur buluyorum. Rahatlıyorum, gülüyorum, ruhumda çamurla oynuyorum, küçüklüğüme gidip yağmurda top oynuyorum. Güzel herşey yağmurda özlemiştim.

 3. isyanbuldan sonra memleketimde de yağdı yağmur geçen pazar. Öyle düzeldi ki. bir tarafta pırıl pırıl bir güneş, bir yanda bardaktan boşanırcasına yağan yağmur. sonbaharın gelişini haber verir gibiydi.

 4. Eline emegine yüregine saglık cok bengendım, bende duvar kegıdı yaptım musadenle, bence tartısılmaz cok guzel olmus tıpkı senın yuregın gıbı tşk

 5. evet çok güzel olmuş. siteye ilk girişimdi ve çok beğendim bütün yazılarınızı. bence de insan kendini yağmura bıraktığı zaman üzerine yağan damlalarla birlikte yüklerinin üzerinden aktığını hissediyor. hele bir de toprak kokusu yok mu yağmurdan sonra…

 6. teşekkür ederim alper :)

  aklıma sertapın hazırladığım yağmur albümündeki şarkısı geldi. hoş, pek beğenilmedi sanırım ama olsun.

  “Yağmurdan sonra gelen toprağın kokusana,
  hayranım tıpkı hayran olduğum gibi sana…”

 7. hayatta yagmuru aşkla anlamdırdım her yagmurda sevdiğim ilk kişiyi hatırladım birde kaderime olan yalnızlıkları yukledim ki herseferinde yagdıgında ben yalnız kalcagımı anladım yagmur yagarken ben buruk yalnızlıklarımı yagdırdım her damla kalbimdekı sızılardan geldi ve ben her yagmurdan etkilenırken kendimden gelen yıkılmışlıklarıda yok ettim (ama başaramadım çünkü kendimi kandırdım)

  YAGMUR YAGARSA BEN AGLARIM GÖZ YAŞLARIM YAGMURLA YARIŞTI HER SEVGİDE BEN HER SEVGİMDE SEVGİM VE HERSEVDİÄžİMDE YIKILMIŞLIKLAR VARDI TAM BİR ÇORBA OLDU SULU ÇORBA BENCE

  kar yagdıgında ise sevdiğim gelir aklıma….

 8. уαğмυя уαğѕα вιя кυş кσηѕα вα∂ι ραямαğıмα αğℓαя∂ıм вιя вαşıмα …,

 9. yağmur yağıyor,
  вιя кυş кσηѕα вα∂ι ραямαğıмα αğℓαя∂ıм вιя вαşıмα ‘¦,

 10. şuan yağmur yağıyor. bugün bütün gün yzğmurluydu ve ben banagöre can dostumla bütün gün beraberdim.hayatımın en güzel gününde yağmur candostum ve deniz vardı.yağmuru seviyorum çünkü içimdeki güzel filizleri herşeye rağmen büyüten tek şey.gördümki sizin içinde öyle :)

 11. uzun zamandır kimse bişi yazmamış ben de uzun zamandır girmiyodum internete niye bilmiyorum ama burayı seviyorum yazıları ouyunca biraz rahatlıyorum

 12. Yüreğinizden kaleminize akıp, sayfayla sevişenler….güzel…
  hani bazen söylenecek, anlam yüklenecek kelimeler tükenir ya,
  onun gibi hani…
  sadece sessizdi bunları okurken…
  sadece ıssız..
  ve huzurluydu kimisi…
  kimisi de ekranı delip beynime işledi…
  ruhunuza sağlık…

  PS: Yazdığım site adresi sadece her ayın 19.’nda herkese açılmaktadır…

 13. bak yağmur yağıyor….her damla ayrı bir ses……her değdiği yer nefes……coşuyorum…coşuyorum….kayboluyorum…..

  şimdi tam zamanı….uyumalıyım gerçeğe………korkmuyorum….bu karanlık beni korkutmuyor…..sorgulamıyorum seni….kimsin nesin…..

  yağmur sonrası güneş….her damla veda ediyor gülümseyerek güneşe……ben beni arıyorum……….
  sen nasıl bir güzelliksin böyle…..nasıl bir renksin sen güneş……yaşıyorum….yaşıyorum……hep böyle kalmaz biliyorum…beni terkederken yerini bırakıyorsun başka bir güzelliğe…..

  hava kararırken yavaş yavaş…ben bambaşka oluyorum…..akşamın karanlığı geceye doğru bırakıyor kendini….ay daha bir güzel görünüyor…..dolunay var bu gece…..nasıl bir güzelliksin sen…..nasıl bir ihtişam var sende….uçuyorum….uçuyorum….

  cenneti yaşıyorum…..zararlı hiçbir ziyaretçi istemiyorum yanımda….
  istemiyorum….istemiyorum………şimdi gözlerden uzak bir yaşam yaşıyorum….bu gece yalnız olmak istiyorum….ben ait olduğum yerdeyim….

  BeyzA….

  güzel yazıya kendi yazımla yorum yapmak istedim….sevgiler…..

 14. yalnız bu foto gerçekk.. ben montaj sanıyordum… ( 11 / 09 / 2003 12:40 ) aynen abi yaaa ayneenn.. yağmuurrr…

Leave a Reply