Veda…

C__9_

aklımdaki dağınık kelimeler
onda cümlelerini kurmuşlardı…

gözlerime baktı
gözyaşları inatçıydılar
düşmeyeceklerdi
elim yüzüne gidince gözlerini kapattı
yüzünü elime yasladı
güzel gözleri kayboldu
bir damla gözyaşı dayanamayıp
yüzünün kıvrımlarında gezinirken
daha fazla gitmesin istedim, sildim
utangaç ruh hali yüzüne yansıdı
gülümsedi. görmeyen dünyasında mutluydu
elimi çekemedim
zaten ayrılmayı beceremezdim…

sevgim hiç ayrılmasın,
o sıcak kalbinden uzaklaşmasın istiyordu.
mutluyduk, mutlu olacaktık.
zaten vedaları beceremezdim…

gözlerini açtı, gözlerine baktım
öptüm…
zaten ayrılıkları beceremezdim…

kapının sessizliği yaran çığlığını geride bıraktım
ardıma bakmadım
zaten vedaları sevmezdim…

geri döndüğümde
o yoktu
bir an ne konuşabildim
ne düşünebildim
sadece içimdekini
o acı veren düğümleri çözmek istedim
artık geç kaldığımı anladım
söylenemeyen sözlere
gidilemeyen yerlere
susarak anlatılan anlara
geç kalmıştım
o gideli çok olmuştu
gelinmezdi gittiği yerden
bir daha görmedim o gözleri
tutamadım o sıcak elleri…

aylak adam 

27 thoughts on “Veda…

 1. Şiirinize bir mail grubunda rastladım, orada da “yazarı bilinmiyor” ibaresi vardı. Google’da araştırarak buraya geldim ama yine de bir bilgiye ulaştım sayılmaz. “Aylak adam” kimdir? Şimdi ben bu şiiri beğeniyorum, alıp bir yere kopyalasam altına ne yazacağım? Lütfen yardımcı olur musunuz?

 2. “Aylak adam” benim takma adım. şimdi gerçek ismin ne diyeceksin belki ama onu şimdilik saklı tutuyoruz. buraya link vererek ve şiirin altına “aylak adam” yazarak alıntı yapabilirsiniz. (sitenin içeriği Creative commons lisansıyla korunmaktadır.)

 3. şiirini güzel yazmışsın. helâl sana. anlıyorsun bu işlerden. ben anlasam içimi dökceceğim ama duygularımı kağıda dökemiyorum…bu yolda sana başarılar…;)

 4. ben de “…ayrılığı beceremezdim…” ama hayat bu ayrılık büyük sevdaları yüceltiyor küçükler yok ediyor…benim sevdam kücük de değildi ama sevdamı ayrılık benden aldı:(

 5. çok güzelmiş şiir hakkaten..tesadüfen buldum aylakadam.org u ama hakkaten güzel şeyler var gibi duruyor ki baktım da bence öyle..başarılar

 6. geçekten güzel bi şiir olmuş. o kadar çok şey anlatmak istiyorum ki bu konuda keşke senin kadar becerikli olsaydım…anlatamamaktan sıkıldım belkide kendimi…

 7. insan neden kimliğini gizler aylak adam ..??kimsin sen bugün ne günlerden ..???????? hımmmm ?

 8. bu senin aynı e-mail adresini kullanıp hep farklı takma adlarla yorum bırakmana benziyor :) aylaklık benimkisi, ha bu arada günlerden cumartesi :)

 9. yaşamak her defasında solan bır cıcıgı anımsatır bana nefes almaksa mecbur oldugum hayatı. guzel bır şiir be kardes kelımelerle ucurdun yıne benı helal sana

 10. evet,şiir’in güzel.bişey sormak istiyorum,benimde bikaç denemem var,nasıl paylaşmak istediğimi yazarsanız sevinirim.

 11. merhaba.bişey belirtmek istiyorum sitenizle karşılaşmam tamamen tesadüf,yılmaz güneyle ilgili araştırma yaparken, aylak zamanlarda buldum kendimi,satırlara şöööyle bir göz attım (umursamaz) ilk okuduğun başlığın güzel olması çok önemli, etkili olmalı ki akılda kalsın. işte sonra burada aylak adamda.bişey daha,ismini bir kitaptan almışsın,benimde öyle,ama ben çok etkilenmiştim (RAIN). çok başarılısın.

 12. sen bizim gibi gece kuşu değilsin sanırım(?)hepsine bakamasamda paylaştıklarını okudum,güzeldiler.ama okuduklarımın hepsinde özlem kokuyor. iyi geceler aylak adam.e sende bana artık günaydın dersin.

 13. hey,bir dakika biraz önce bu sayfaya baktığımda benden önce yorum gönderen sanem arkadaşın şimdi ismi yok,NEDEN sorusunu cavaplamadınız?

 14. yorumların hepsi öce onaydan geçer. siz yorumu yapınca bunu belirten bir uyarı geliyor olmalı. onaylamadığım sürece yorumlarınız herkese görünür olmaz.

  @sanem, ankarada 4 sene yaşadım.

 15. gerçekten şiirleriniz harika..bu güzel şiirler için teşekkürler aylak adam..

 16. ayrılıgı bu kadar güzel anlattıgı için begenildi…dönüşü olmayan ayrılıklar…

 17. Valla dedim ki aylak gidiyor herhalde:)) Bi yanım sevindi de önce, bi yanım ama hani o alışkanlık var ya bulamıcaz artık yazıları şurda duygusu hadi bee dedirtti:) Aylak, bunu sen mi yazmışsın ya,çok şaşırdım:) Gerçekten. Güzelmiş.

Leave a Reply